Nejčastější dotazy

Friends Forever

Ano!

Ač je Česká národní banka (ČNB) často spojována s ne vždy populárními kroky, jako je např. změna sazeb či regulace měnového kurzu, je to stále velmi důležitá instituce. Právě ona je centrální bankou České republiky, orgánem vykonávajícím dohled nad finančním trhem a orgánem příslušným k řešení krize na finančním trhu. Je zřízena Ústavou České republiky a svou činnost vyvíjí v souladu se zákonem č. 6/1993 Sb., o České národní bance.

Jinými slovy, registrace u ČNB je pro Vás zárukou, že svou práci děláme zodpovědně a v souladu se zákonem.

Povinné informace: Investiční produkty zprostředkováváme jako vázaný zástupci zapsaní v registru ČNB a zároveň registrovaní pod investičním zprostředkovatelem Broker Trust, a.s. IČO: 26439719. Pojistné produkty zprostředkováváme jako vázaní zástupci zapsaní v registru ČNB a zároveň registrovaní pod pojišťovacím agentem Broker Trust a.s. 032585PA. Spotřebitelské úvěry 13 zprostředkováváme jako vázaní zástupci zapsaní v registru ČNB a zároveň registrovaní pod samostatným zprostředkovatelem Broker Trust a.s. IČO: 26439719.

Každý příběh je jiný, každá situace odlišná a my proto přistupujeme ke každému klientovi individuálně. Neradi bychom tak vytvořili škatulku „typického klienta“. Můžeme ovšem říci, jací klienti se na nás obracejí nejčastěji.

Většinu klientů tvoří páry, které chtějí dosáhnout vlastního bydlení, zajistit rodinu a celkově dosáhnout spokojeného života. Právě oni se na náš často obrací s dotazem na financování nového bydlení. Je naší vizitkou, že právě tito klienti s námi zůstávají i nadále. Nejenže jim zajistíme výhodné podmínky hypotečního úvěru, ale většinou jim poskytujeme pomocnou ruku ve finančním plánování a vytváříme pro ně celý finanční plán.

Další skupinou jsou jednotlivci, kteří většinou chtějí vlastní bydlení nebo jej již mají, ale mimo to chtějí aktivně investovat a zajistit si tak perspektivní vyhlídky do budoucna.

Volba finančního poradce je důležitá. Ostatně je to člověk, který na základě vašeho zadání analyzuje možnosti a přináší řešení pro vaše finance. Je tak logické, že krom profesionality je nutná i důvěra, která se mezi klienty a poradcem nebo realitním makléřem buduje. U nás budete mít svého vlastního finančního poradce, se kterým budete jednat.

Obava z toho, že pokaždé budete řešit své finance s nějakým jiným proto není na místě. Zároveň ale, se nemusíte obávat, že by volba finančního poradce snad nějak zvýhodnila či znevýhodnila vaše postavení například s ohledem na délku praxe finančního poradce. Jsme skupina, jsme Friends a fungujeme jako tým. Porady finančních poradců jsou na denním pořádku, jsme zvyklý navzájem konzultovat a to tak, abychom pro vás vytvořili to nejlepší řešení. Ostatně i zde platí, že „víc hlav víc ví“. Budete tedy jednat s jedním finančním poradcem, ale získáte expertízu celé skupiny!

Nevíte, který z našich finančních poradců je pro Vás ten pravý? Ozvěte se nám a my Vám s výběrem pomůžeme.

Poradensko-finanční služby

Protože díky finančnímu poradci můžete nejen ušetřit čas a peníze, ale zároveň své finance skutečně zúročit. Odpověď je tedy v tomto případě skutečně jednoduchá.

Čím to je?

Při běžném jednání s bankami či pojišťovnami a dalšími institucemi jsou jednotlivci bez finančního poradce v nevýhodném postavení. Doslova jsou slabší stranou, protože běžný člověk z logiky věci nemůže mít zároveň znalost vzájemných vztahů finančních produktů, přehled o aktuální situaci ve financích, čas na vlastní analýzu, včetně analytických nástrojů, a ještě k tomu vyjednávací sílu celé finanční skupiny. Navíc, finanční poradce dokáže poskytnout pohled zvenčí a ukázat nové cesty, ale i rizika, kterým je pak možné se vyvarovat.

První setkání je většinou iniciováno situací na straně klienta. Typicky potřeba vyjednání hypotéky k financování nového bydlení, či refinancování hypotečního úvěru v návaznosti na ukončení doby fixace apod. Při prvním setkání tak klient spolu s finančním poradcem hovoří o své aktuální situaci, ale i celkových plánech a přáních do budoucna.

Není potřeba se prvního setkání nijak obávat. Je pouze na vás, co všechno budete chtít s finančním poradcem řešit.

Pro finančního poradce je první setkání důležité ke zmapování aktuální situace a následnou tvorbu návrhu řešení či k vytvoření komplexního finančního plánu na míru. Čím více finančního poradce obeznámíte s aktuální situací a představami, tím detailnější a přesnější řešení vám následně může vytvořit.

Doporučení: Máte jakékoliv otázky týkající se postupu naší práce? Nebo otázky na naše úspěchy či neúspěchy? Případně otázky týkající se naší skupiny Friends Forever? Neváhejte tyto otázky při setkání položit. Všechny otázky jsou vítány!

Uzavřeli jste v bance hypotéku a najednou jste s hrůzou zjistili, že tři roky fixace uplynuly jako voda a máte novou vyšší sazbu, která vás nemile překvapila? To se vám s námi nestane, našim klientům poskytujeme následný servis.

Nejen, že pro vás hlídáme všechny důležité termíny, ale také neustále hledáme příležitosti, jak peníze ušetřit, případně zúročit.

Díky následnému servisu máte jistotu, že se dozvíte o každé příležitosti. Můžete se tak v klidu věnovat tomu, co vás baví a starosti nechat na nás.

Specifické otázky

Samozřejmě. Přání klientů jsou pro nás klíčová. Ostatně řada klientů nás nejprve osloví s nějakým konkrétním problém a v návaznosti na úspěšné řešení této situace se na nás znovu obrátí, a nakonec pro ně zpracováváme kompletní finanční plán na míru.

Raději než na křišťálovou kouli, se v případě predikce vývoje na finančních trzích spoléháme na vlastní zkušenosti i znalosti a také na predikční modely. Věštit budoucnost samozřejmě nelze, ale dokážeme vymodelovat nejpravděpodobnější scénáře, na základě, kterých lze dopředu minimalizovat riziko ztráty. Využíváme nejnovější technologie a chytré algoritmy.

Navíc, v případě nenadálých situací dokážeme flexibilně reagovat a zajistit finance všem našim klientům.

Finanční nezávislost je obecně chápána jako situace, kdy má člověk takové finanční příjmy, které pokrývají veškeré jeho nutné výdaje. Jistě budete souhlasit, že důležité je říci si, jak vysoké výdaje, jsou výdaje nutné a také, jak se budou vyvíjet do budoucna. Bohužel výdaje, které budou nutné v budoucnu jsou lidmi často podceňované. Obdobně tak neočekávaná inflace, jako v roce 2022, může hodnotu peněz zásadně snížit. To vše může sen o finanční nezávislosti zmařit.

Celkově se domníváme, že finanční nezávislost je dosažitelná, protože finanční nezávislost chápeme jako příjem, který vám uhradí skutečně nezbytné výdaje. Finanční nezávislost není dobré chápat jako jackpot či jiné získání náhlého bohatství. Být finančně nezávislý tedy automaticky neznamená, že musíte přestat pracovat, ale znamená to, že můžete mít jistotu důstojného života i při výpadku příjmu z práce či podnikání.

Potkáme se?

Zavolejte nám +420 731 631 631

nebo nám zanechte kontakt. My se Vám ozveme a domluvíme schůzku.

Zanechat kontakt
Potkáme se?